Antalya Büyükşehir Belediyesi TBMM’nin açılışının 101. Yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ilçelerde de yaşatıyor.

Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası Döşemealtı, Kemer, Aksu,  Serik’te vatandaşlara 23 Nisan coşkusu yaşattı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Başkan Muhittin Böcek’in talimatıyla TBMM’nin açılışının 101. Yıldönümü ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı salgın nedeniyle vatandaşların evlerinde en coşkulu şekilde kutlaması için mobil konserlerini sürdürüyor. Mobil etkinlik araçları, sosyal mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı’nın ardından Döşemealtı, Kemer, Beldibi, Göynük, Altınova, Aksu, Belek, Kadriye’de çocuklara 23 Nisan coşkusu yaşattı.

Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası üstü açık mobil etkinlik otobüsleri ile mahalle mahalle dolaşarak marşlar ve şarkılar seslendirdi. Pandemi nedeniyle sanatlarını icra edemeyen yerel sanatçılar, yerel tiyatro sanatçıları, animasyon ekipleri de maskot gösterileri ve oyunlarla çocuklara keyifli anlar yaşattı. Çocuklara uçurtma ve bayrak hediye edildi. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan mobil etkinlik aracı tüm ilçeleri dolaşmaya devam edecek.  

 

 

23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ MOBİL ETKİNLİK ARACI İLÇELER PROGRAMI

 

Saat: 14.00 -18.00

 

18 Nisan  Akseki- İbradı - Gündoğmuş

 

19 Nisan  Elmalı - Korkuteli

 

20 Nisan  Kumluca - Finike

 

21 Nisan  Serik - Manavgat

 

22 Nisan  Gazipaşa -Alanya

 

23 Nisan  Konyaaltı –Muratpaşa-Kepez - Duacı - Varsak