Akdeniz Üniversitesi 24. Çevre Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu. Çevre değerlerinin korunması konusunda öncülük ettiği çalışmalarından dolayı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Lokman Atasoy da Çevre Hizmet Özel Ödülü’ne layık görüldü.

 

Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 24. Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri değerlendirme süreci tamamlanarak ödül töreni düzenlendi. Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans salonunda gerçekleşen ödül töreninde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Lokman Atasoy Çevre Hizmet Özel Ödülü’ne layık görüldü. 

BU ÖDÜLDE BAŞKANIMIZIN EMEĞİ BÜYÜK

Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Lokman Atasoy, 24. Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri’nde özel ödüle layık görülmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Atasoy, “Geçen yıl Antalya Büyükşehir Belediyesi kurumsal olarak ödüle layık görülmüştü. Bu yıl da Başkan Danışmanı olarak yaptığımız çalışmalardan dolayı biz ödüle layık görüldük. Tabi bu ödülde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin Böcek’in çok büyük bir emeği var. Biz çok şanslıyız hem başkanımızın bize olan güveni hem de inancı ve çevreye olan hassasiyeti ile bütün projelerimizi herhangi bir engel olmaksızın hayata geçirebiliyoruz ve bu da neticede bir ödül getiriyor. Demek ki doğru yoldayız. Akademik camiadan bilim insanlarının bizi bu ödüle layık görmesi son derece anlamlı ve onur verici. Biz tabi ki çalışmalarımızı ödül almak için yapmadık. Atatürk’ün dediği gibi ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ sözünü ilke edinerek çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.