Alanya’da yangın afetinin ilk anındanitibaren riskli yangın bölgelerinde olan Alanya Belediye Başkanı Adem MuratYücel, can ve mal kaybı yaşanmaması için 300’ün üzerinde araç ve 800’ü aşkın personelleyangınla mücadele ediyor. Başkan Yücel, komşu ilçelerimizde çıkan yangınları söndürme,soğutma ve tahliye çalışmalarına da araç ve personel desteği sağlıyor.

Alanya Belediyesi yangın afetininetkili olduğu bölgelerde yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. 28Temmuz’da 7 kişinin can verdiği yangın felaketi yaşayan Manavgat’ın ardındanAlanya da büyük bir yangın felaketi ile mücadele ediyor. Alanya’nın farklı bölgelerindeçıkan yangınları kontrol altına alma çalışmaları 5 gündür aralıksız devamediyor.

BAŞKAN YÜCEL İLK SAATLERDEN İTİBAREN YANGIN YERLERİNDE

Bölgedeki yangınların kontrol altınaalınması için ilk andan itibaren seferberlik ilan eden Alanya Belediye BaşkanıAdem Murat Yücel, 5 gündür 100’e yakın evin yandığı Bayır ve yerleşim yerlerinitehdit eden yangın nedeniyle 2 kez tahliye edilen Güzelbağ Mahallesi’ndenayrılmıyor.

BAŞKAN YÜCEL, YANGINLA MÜCADELE İÇİN SAHADAN AYRILMIYOR

Belediye Başkanı Yücel, can ve malkaybı yaşanmadan yangınların hızlı bir şekilde söndürülmesi ve yangındanetkilenen vatandaşlara gıda ve barınma başta olmak üzere sosyal yardımlarınsağlanması için bizzat sahada, belediye ekiplerinin başında görev yapıyor.Koordinasyonda eksiklik yaşanmaması ve hizmetlerin aksamaması için riskliyangın bölgelerinden ayrılmayan Başkan Yücel, belediyenin tüm imkânlarını olasıbir felaketin önüne geçmek için kullanıyor.  

KOMŞU İLÇELERE DE DESTEK SAĞLANIYOR

Alanya Belediye Başkanı Adem MuratYücel, Alanya’daki yangınların kontrol altına alınması için mücadele ederkenkomşu ilçelerimiz Muğla, Manavgat, Gazipaşa, ve Akseki’ye de araç, personel vesosyal yardım desteği sağlandı. 

GÜNDOĞMUŞ'A ÖZEL DESTEK EKİBİ

Öte yandan Susuz ve SemetYaylası’ndaki yangını kontrol altına alan belediye ekipleri, Alanya BelediyeBaşkanı Adem Murat Yücel’in talimatı ile yangınların kontrol altına alınamadığıve yerleşim yerlerinde tahliye yapılan Gündoğmuş’un Sindirfe, Ümitli ve Senir bölgelerine5 ekiple destek sağlıyor. Ayrıca 2 arazöz, 2 dozer ve nakliye için araçlarGündoğmuş için görev yapıyor.

VATANDAŞLAR VE HAYVANLARI GÜVENLİ ALANLARA TAHLİYE EDİLDİ

Yangının tehdit ettiği Bayır,Bayırkozağacı ve Güzelbağ olmak üzere 3 mahallenin tamamı boşaltılarak, gidecekyeri olmayanlar için Alanya Belediyesi tarafından Güney Hüddoğlu Düğün Salonu veOba Kız Öğrenci Yurdu’nun kapıları açıldı. Boşaltılan köylerdeki hayvanlar da toplanarakbesihanelere yerleştirildi. Doğru zamanda ve hızlı bir şekilde yapılan tahliyeçalışmaları ile can kaybının ve hayvanların telef olmasının önüne geçilmişoldu.

GÜZELBAĞ’I KORUMAK İÇİN YOĞUN MÜCADELE

Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, GündoğmuşKemerköprü bölgesinde başlayan yangının ilk anlarından itibaren Güzelbağ bölgesine işmakinaları, arazöz, su tankerleri ve çok sayıda belediye personeli görevlendirdi.Başkan Yücel’in talebiyle kentte bulunan beton firmalarından da destek alındı. BaşkanYücel, yangın söndürme çalışmalarından vatandaşların tahliyesine kadar süreci yakındantakip ederek vatandaşlara destek oldu.

BAŞKAN YÜCEL, “TÜM İMKÂNLARIMIZI BÖLGEMİZİ AFETTEN KORUMAK İÇİNKULLANIYORUZ”

Manavgat’ın karşı karşıya kaldığıbüyük yangın afetinden itibaren sahada çalışmalarını yürüten Başkan Yücel, tüm imkanlarınıAlanya’yı afetten korumak için seferber ettiklerini belirti. Başkan Yücel, “Tümçalışmalarımızı bir kenara bırakıp, bütün ağırlığımızı yangın çıkan bölgelerevererek, öncelikle can ve mal kaybının önüne geçmeye çalışmaktayız. Yangın afetbölgesinde yangından etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için tüm kurum vekuruluşlarımızla işbirliğinde çalışmaktayız. Alanya’daki yangınlarlamücadelemize Orman, İtfaiye ve AFAD’ın dışında Türkiye’nin birçokbelediyesinden araç ve personel desteği geldi. Destek sağlayan herkese çokteşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içinde yaralarımızı saracağız.” dedi.