3-10 Ekim tarihleri arasında 57. kez gerçekleşecek Antalya Altın Portakal Film Festivali, geleceğin sinemacılarına destek olmaya bu yıl da devam ediyor. Geçen yıl ilk kez düzenlenen ve 150 öğrenciyi ağırlayan Altın Portakal Sinema Okulu için başvurular açıldı. Bu yıl 4-9 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Altın Por-takal Sinema Okulu etkinlikleri çevrimiçi yapılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde sinemaseverlerle buluşacak An-talya Altın Portakal Film Festivali’nin gençlik projesi Altın Portakal Sinema Oku-lu, geleceğin sinemacılarına hayallerine ulaşmalarında destek olmayı ve ilham vermeyi amaçlıyor. Altın Portakal Sinema Okulu’na bu yıl Türkiye’deki üniver-sitelerde Radyo, Televizyon, Sinema, Medya, İletişim ve Görsel Sanatlar eğitimi alan 200 öğrenci seçilecek. Başvurular sonucunda seçilen öğrencilere özel olarak her sabah canlı dersler yapılacak. Bu derslerde sinema sektörünün önde gelen isimleri öğrencilerle tecrübelerini paylaşacak.

Altin Portakal Si̇nema Okulu Başvurulari Açildi!
Altin Portakal Si̇nema Okulu Başvurulari Açildi!

Festival, Altın Portakal Sinema Okulu’na katılamayan sinemaseverleri de unut-muyor. Herkesin erişimine açık olarak yayınlanacak söyleşi ve röportaj videoları ile Türkiye’nin dört bir yanından sinemaseverlere ulaşmak amaçlanıyor. Bu videolar, festival sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

Altin Portakal Si̇nema Okulu Başvurulari Açildi!
Altin Portakal Si̇nema Okulu Başvurulari Açildi!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in geçen yıl belirttiği gibi “Gençler üretecek, Antalya gençlerle birlikte yükselecek” sloganıyla yola çıkan Altın Portakal Sinema Okulu için son başvuru tarihi 11 Eylül Cuma. Sinema öğrencileri başvuru formuna festival web sitesi üzerinden ulaşabilirler.

Başvuru formu için; https://tinyurl.com/yysl25e9

Haberle ilgili basın bülteni ve görseller için; https://tinyurl.com/y64csj29

www.antalyaff.com

Basın İlişkileri

Merve Genç merve.genc@antalyaff.com

Cansu Uzun Güncansu.uzun@antalyaff.com

https://www.youtube.com/AntalyaFF

https://www.facebook.com/AntalyaFF/

https://twitter.com/antalyaff

https://www.instagram.com/antalyaff/