Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Bilgi Eğitim Merkezi’nde (ATABEM) öğrenciler akademik ve sanat kursları ile hem öğreniyor hem de sosyal yönlerini geliştiriyor.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren ATABEM kurslarında ilk dönem dersleri sürüyor. Yoğun ilgi gören kurslarda öğrenciler okulda eksik kaldıkları noktaları tamamlarken, sanat kursları ile sosyal yönlerini geliştirme fırsatı buluyor. ATABEM’de 3-4-5-6-7 ve 8’inci sınıf öğrencileri Türkçe, coğrafya, tarih, matematik, İngilizce, fen bilimleri, bilgisayar programlama, piyano, gitar, hızlı okuma, satranç ve bağlama gibi kurslarda eğitim alıyor.

NOTLARIMI DÜZELTTİM

Gitar kursiyerlerinden Nisa Toksöz, gitar kursuna gelmeyi çok istediğini belirterek, kursu çok sevdiğini söyledi. İngilizce kursiyerlerinden Damla Tomurcuk da, kursun İngilizceyi geliştirmesinde çok faydalı olduğunu, artık kendini daha iyi ifade edebildiğini kaydetti.

Öğrencilerden Levent Kökçü ise eskiden İngilizce derslerinde düşük not aldığını, bu kurs ile notlarının düzeldiğini belirterek, Büyükşehir Belediyesine destek kursları için teşekkür etti.