Hacivat ile Karagöz’den anlamlı mesaj

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin her akşam online olarak gerçekleştirdiği Ramazan eğlenceleri devam ediyor. Düşevi Tiyatro'sunun sahnelediği 'Karagöz ile Hacivat' canlı performans gösterisi izleyenlere keyifli saatler yaşattı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan Etkinlikleri; bu yıl pandemi koşulları nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor. Özel Tiyatroları desteklemeyi de amaçlayan etkinlikler her akşam farklı gösterilerle devam ediyor.

ANLAMLI MESAJLAR

Dün akşam evlere konuk olan Düşevi Tiyatro Grubu’nun canlı performansı ‘Hacivat ile Karagöz’ ilgiyle izlendi.  Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesapları ve Kanal V ekranlarından izleyiciyle buluşan Hacivat ile Karagöz kahramanları gösteri boyunca çocuklara anlamlı mesajlar verdi. Hacivat ile Karagöz’ün dilinden pandemi önlemleri, sosyal mesafe kuralları eğlenceli bir şekilde anlatıldı.

ÇEVRİMİÇİ ETKİNLİKLER

Ramazan ruhunu yaşatmak amacıyla özel olarak hazırlanan ve farklı tiyatro gruplarının yer aldığı “Çevrimiçi Ramazan Eğlenceleri” Ramazan ayı boyunca her akşam saat 18.00’da ABB TV Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Medya Hesapları ve Kanal V’den canlı olarak yayınlanıyor.

 

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNDE BU HAFTA

Ramazan 9. Gün        21.04.2021    - İllüzyon Gösterisi   - Beyoğlu Sanat

Ramazan 10. Gün     22.04.2021    - Origami Atölyesi     - Mavi Bisiklet Tiyatro

Ramazan 11. Gün     23.04.2021    - Trakya Yöresi Oyunları     - Kırmızı Kalem

Ramazan 12. Gün     24.04.2021    - Cambazhane ve Kukla Etkinlikleri - Tiyatro Fayton Ramazan 13. Gün     25.04.2021    - Ruha İşleyen Nameler ( Alaturka)- Penguen Sanat

Ramazan 14. Gün     26.04.2021 -    Aşık ile Maşuk Dans Gösterimi ve Hikayesi - Mavi      Bisiklet Tiyatro