Antalya Büyükşehir Belediyesi, Bandırma Vapuru şeklinde dizayn ettiği mobil etkinlik tırı ile Gazipaşa ve Alanya’da vatandaşlara 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu yaşattı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı pandemi döneminde Antalyalılara en güzel şekilde yaşatmak için mobil konserler düzenliyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Bandırma Vapuru şeklinde dizayn edilen mobil etkinlik aracı, ilçeleri dolaşarak, Antalyalılara bayram coşkusu yaşatıyor. Pandemi döneminde mesleklerini icra edemeyen yerel sanatçılardan oluşan orkestra, marşlar ve şarkılar seslendirerek, hem 19 Mayıs’ı kutluyor hem de kapanma döneminde vatandaşlara moral veriyor.

GAZİPAŞA SOKAKLARINDA 19 MAYIS COŞKUSU

Kutlamalar kapsamında Gazipaşa’ya gelen Büyükşehir Belediyesi’nin Mobil Bandırma Vapuru, verdiği konserle bayram coşkusunu ilçe sokaklarına taşıdı. Gazipaşa caddelerini dolaşan etkinlik aracı, evlere ve balkonlara konuk olup, Başkan Muhittin Böcek’in selamlarını ve bayram kutlamasını iletti. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Zafer Tan ve İYİ Parti Büyükşehir Meclis Üyesi Mehmet Yüksel’in de katılarak destek verdiği etkinlik büyük ilgi gördü. Başkan Yılmaz, Başkan Muhitin Böcek’e teşekkür etti. 

BANDIRMA VAPURU ALANYA CADDELERİNDE

Mobil Bandırma Vapuru’nun ikinci durağı Alanya ilçesi oldu. Akşam saatlerinde ilçeye ulaşan mobil etkinlik aracı, gece saatlerine kadar cadde cadde dolaşarak Alanyalılara 19 Mayıs coşkusu yaşattı. Yerel sanatçılardan oluşan orkestranın çaldığı müzik ve marşlara vatandaşlar evlerinin balkonundan bayrakları ile eşlik etti. 

BAYRAM NEŞESİ KONSERLERİ SONA ERDİ

Büyükşehir Belediyesi’nin tam kapanma nedeniyle Ramazan Bayramı’nı evlerinde geçiren vatandaşlara moral vermek amacıyla düzenlediği Bayram Neşesi Mobil Konserleri de Muratpaşa ve Kepez etkinlikleri ile son buldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası (ABBO) ve yerel sanatçılardan oluşan mobil etkinlik otobüsleri seslendirdikleri şarkılarla vatandaşlara moral verdi.

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mobil Etkinlikleri 

 

17 Mayıs Pazartesi                 

İlçe: KEPEZ–DEMRE–FİNİKE      Saat: 14.00 – 18.00      

İlçe: KONYAALTI                           Saat: 18.00 – 23.00      

 

18 Mayıs Salı  

İlçe: KAŞ – ELMALI – KORKUTELİ       Saat: 14.00 – 18.00      

İlçe: KEPEZ                                                  Saat: 18.00 – 23.00      

 

20 Mayıs Perşembe

GÜNDOĞMUŞ-İBRADI-AKSEKİ            Saat: 14.00-18.00

AKSU                                                Saat: 16.00-21.00

 

CUMHURİYET FENER ALAYI

 

19 Mayıs Çarşamba                           Saat: 20.00

Konyaaltı Varyant (başlangıç) - Cumhuriyet Meydanı – Muratpaşa – Cam Piramit (Bitiş)