Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ve hastanede görevli sağlık personelleri hedef alınarak kasıtlı ve gerçeğe aykırı haberler yayınlandığı, iftira atılıp aleyhte kamuoyu oluşturulmaya çalışıldığı gerekçesiyle Yeni Alanya Gazetesi imtiyaz sahibi Mehmet Ali DİM ve aynı gazetenin köşe yazarlarından İbrahim İpbüker hakkında Basın Konseyi tarafından 'Kınama Kararı' verildi.. 

Basın Konseyi'nin Kınama Kararı'nde Lakadamyalı tarafından ortaya atılan 'Mehmet Ali Dim ve kurumunun hastanemizden maddi ve manevi menfaat elde etme girişimlerini engellememiz sebebiyle hakkımızda sistematik bir saldırı başlatıldı..' ifadeleri dikkat çekti..

Alanya'da medya patronu ve köşe yazarına KINAMA kararı
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı

LAKADAMYALI'NIN AVUKATLARINDAN AÇIKLAMA

Prof. Dr. Hüseyin LAKADAMYALI’nın avukatları Av. Yusuf PAKIR ve Av. Tutku ACAR ; son zamanlarda sistematik olarak ALKÜ hastahanesini ve yönetimini yıpratma politikası ile yayım yapan DİM Medya A.Ş hakkında BASIN KONSEYİNE yapılmış olan başvurunun neticesi ile ilgili kamuoyuna bir açıklama yaptılar.

"54 ADET ART NİYETLİ HABER.."

- Dim Medya A.Ş tarafından müvekkili hedef alan 26/04/2021 tarihinde başlayıp , 25/08/2021 tarihine kadar bizim tespit etmiş olduğumuz kadarı ile 54 adet haber yapılmıştır. Burada bir artniyet olduğu çok açıktır.

- Suç unsuru olduğunu değerlendirdiğimiz ve gerçeğe aykırı yapılmış olan bir çok haber için Alanya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.

- İlgili medya hakkında açılmış olan davalar ve soruşturması devam eden dosyalar da mevcuttur.

"DİM VE İPBÜKER HAKKINDA KINAMA KARARI"

- Akabinde 13/08/2021 tarihinde Prof. Dr. Hüseyin LAKADAMYALI’nın BASIN KONSEYİNE yapmış olduğu başvuru neticesinde , 11/09/2021 tarih 2021/33 dosya numarası ile BASIN MESLEK İLKELERİNİN 4, 6 ve 16. Maddelerinin ihlal edildiği yönünde OY BİRLİĞİ ile Dim Medya A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali DİM ve köşe yazarı İbrahim İPBÜKER hakkında KINAMA kararı  verilmiştir.

- BASIN KONSEYİNİN kararları içtihat niteliğinde olup haklılığımızı perçinleyen bir karardır. Dolayısıyla bundan sonra aleyhe ve gerçeğe aykırı yapılan her haber ile ilgili bütün yasal haklarımızı  ; gazete manşetlerinde değil ,  hukuk önünde ve resmi kurumlar nezdinde yapılacağı bütün kamuoyuna duyurulur