ANTALYA SON DAKİKA HABERLERİ16.07.2020 tarihli güncel haberler

 • Son dakika: Alanya'da 1'i komiser 4 polis tutuklandı

  Son dakika. Alanya'da 1'i komiser 4 polis 'irtikap' suçlamasıyla tutuklandı.. Alanya'da terör örgütü propagandası yapmaktan tutuklanan şüphelileri tahliye etmek vaadiyle, şüphelilerden ve yakınlarından para talep ettiği iddia edilen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde (TEM) görevli 1'i komiser 4 polis tutuklandı.

  10 Haziran 2020 Çarşamba
 • Antalya'nın yeni valisi Ersin Yazıcı kimdir?

  Gece saatlerinde AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre 41 ilde valilerin görev yerleri değiştirildi. Antalya Valiliği’ne atanan isim Ersin Yazıcı oldu. Daha önce Balıkesir Valiliği de yaptığı bilinen Ersin Yazıcı kimdir? Yeni Antalya Valisi Ersin Yazıcı nereli, hangi görevlerde bulundu?

  10 Haziran 2020 Çarşamba
 • Son dakika: Antalya Valisinin Görev Yeri değiştirildi

  Son dakika.. İçişleri Bakanlığı'nın Valiler Kararnamesi'ni Resmi Gazete'den önce AKP'ye yakın meyde kuruluşları yayımladı. Kararnameye göre Antalya Valisi Münir Karaloğlu Diyarbakır Valisi oldu. 17 ilin valisi Mülkiye Başmüfettişi yapıldı. 24 ilin valisi başka illerde görevlendirildi. Koronavirüs süreciyle ilgili yaptığı basın toplantısında enfekte olan sağlık çalışanlarının sayısını vererek “Bize yük oldular” gibi skandal açıklamalarda bulunan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, merkeze çekildi ve Mülkiye Başmüfettişi oldu

  10 Haziran 2020 Çarşamba
 • Adil Yaşam Derneği kuruldu: 81 İle 'adalet' ziyareti

  Adil Yaşam Derneği kuruldu. Dernek, İnsanların ayrım gözetmeksizin sadece insan oluşlarından dolayı eşit, özgür, onurlu, adaletli yasam haklarının sağlanması ve infaz yayası değişikliğinin herkesi kapsaması ve ceza indiriminin eşit olarak herkese yapılması gibi konularda faaliyet gösterecek. Yaklaşık 10 bin üyesi bulunan dernek yönetimi AKP ve CHP'nin 81 il başkanlıklarını ziyaret etti.

  5 Haziran 2020 Cuma
 • Stresle Baş Etme Yöntemleri

  Örgütsel açıdan stres kaynakları ve stres ile baş etme yöntemleri, 'Döşemealtı Mavi Safir Laundry' örneği üzerinden bir bakış. Sosyolojik ve Psikolojik bir olgu olan Stres kavramını endüstriyel, yani iş hayatında nasıl bir yere sahip olduğunu, stres ile baş etme yöntemlerini Antalya Döşemealtı Mavi Safir Laundry fabrikasındaki işçiler ile yaptığımız çalışmaların sonucunda akademik bir düzeyde ele almış bulunmaktayım.

  3 Haziran 2020 Çarşamba
 • Baş Danışmanı Dr. Cem Oğuz'dan vektörel mücadele bilgilendirmesi

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Baş Danışmanı Dr. Cem Oğuz, Antalya’nın 19 ilçesinde vektörel mücadele çalışmalarının aralıksız sürdüğünü söyledi. Pandemi sürecinin vektörel mücadele çalışmalarında olumsuz etkileri olduğunu belirten Oğuz, turistik tesisler başta olmak üzere pek çok işletmenin kapalı olmasının ilaçlama çalışmalarında bir takım zorluklar yaşanmasına sebep olduğunu ifade etti. Oğuz, “Normalleşme süreciyle birlikte vektörel kaynaklı tüm sorunlarımızın hızlı bir biçimde çözüme kavuştur

  24 Mayıs 2020 Pazar
 • Muratpaşa Belediyesi, Online Satranç Turnuvası gerçekleştiriyor

  Muratpaşa Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve Antalya Satranç İl Temsilciliği’yle birlikte, sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı Ramazan Bayramı süresince, online satranç turnuvası gerçekleştiriyor. Toplam 3 bin lira ödüllü turnuva 24 Mayıs Pazar, chess.com üzerinden yapılacak.

  23 Mayıs 2020 Cumartesi
 • Kira endeksi en fazla artan il Antalya oldu

  Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa ve Hurriyet Emlak.com işbirliğiyle 2020 yılı 1 çeyreğine ilişkin kira endeksini hazırladı. Rapora göre, 2020 yılının 1 çeyreğinde kira endeksi bir önceki çeyreğe göre 1,82 puan artış gösterdi. 5 büyük il içerisinde kira endeksi en fazla artan il Antalya oldu.

  23 Mayıs 2020 Cumartesi
 • AEDAŞ bu yıl çalışanlarına 22 bin saat İSG eğitimi verecek

  Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), 2020 yılı boyunca çalışanlarını 22 bin 160 saat İSG eğitimi ile destekleyecek. Kovid-19 salgını döneminde de çalışan ve müşterileri için her türlü tedbiri alan AEDAŞ, yeni tip koronavirüs ile ilgili çalışanlarını düzenli olarak bilgilendiriyor.

  23 Mayıs 2020 Cumartesi
 • Anamur İŞKUR Müdürü rüşvet ve zimmetten tutuklandı

  Mersin’in Anamur İlçesi İŞKUR Müdürü Ertuğrul G., rüşvet ve zimmet suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ev ile makamında arama yapılan müdürün banka hesaplarının da incelemeye alındığı öğrenildi.

  18 Mayıs 2020 Pazartesi
 • Antalya Hava Tahmini: Afrika sıcakları geliyor

  Türkiye, Afrika üzerinden gelen sıcak hava akımının etkisini yaşıyor. Akımla beraber Antalya'da, pazar, pazartesi, salı ve çarşamba günleri hava sıcaklığının 38 dereceye kadar çıkması bekleniyor. Kentin mayıs ayı sıcaklık rekoru, 1945 yılında 38.7 derece ile ölçülmüştü. İşte Antalya Hava Durumu tahmini

  15 Mayıs 2020 Cuma
 • Antalya Büyükşehir Belediyesi 'Askıda Fatura' uygulaması başlattı

  Son dakika.. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ekonomik sıkıntı yaşayan Antalyalılar için Askıda Fatura uygulaması başlattıklarını açıkladı. Başkan Böcek ilk 100 faturayı kendisinin ödeyeceğini duyurdu. İlk olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatı sonrası İstanbul'da başlamış ve İzmir ile Aydın Büyükşehir Belediyeleri de uygulamayı hayata geçirmişti.

  14 Mayıs 2020 Perşembe
 • Antalya'da sokağa çıkma yasağı yok

  Son dakika. 16-17-18-19 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı 14 şehir için geçerli olacak.. Alanya ve Antalya yasağın uygulanacağı şehirler arasında bulunmuyor.

  14 Mayıs 2020 Perşembe
 • Corona Virüsün sosyolojik olarak insanlar üzerindeki etkileri 

  Corona (Korona) Virüsünün Sosyolojik Olarak İnsanlar Üzerindeki Etkileri ‘’Corona (Covid-19) olayları ülkemize girmesiyle birlikte ekonomik ve fiziksel zararların yanında Sosyolojik, yani toplumsal ve ruhsal sorunları da beraberinde getirmektedir. İnsanların eve kapanıp sosyal hayattan geri çekilmesi ile toplumsal ve ruhsal sorunlar, ne kadar fark etmesekte tıpkı bir virüs gibi hızla yayılmaktadır. Toplumsal çatışmanın yanı sıra kaygı, takıntılı düşünce, korku ve panik gibi duygulardan uzaklaşmak için bazı önlemler almak gerekiyor.’’

  12 Mayıs 2020 Salı
 • Başkan Böcek'ten Anneler Günü mesajı

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı, Başkan Böcek Böcek mesajında 'Karşılıksız sevgi, hoşgörü, sabır ve fedakârlığın simgesi olan siz değerli annelerimizin “Anneler Günü”nü kutluyorum.' dedi.

  10 Mayıs 2020 Pazar
 • Antalya'ya giriş-çıkış yasağı kaldırıldı

  Son dakika haberi.. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre seyahat yasağı bulunan 31 ilin 7’sinde yasak kalkarken 24 il için yasak 15 gün daha uzatıldı.

  5 Mayıs 2020 Salı
 • Başkan Muhittin Böcek'ten 23 Nisan mesajı

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, TBMM'nin 100’üncü Kuruluş Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

  23 Nisan 2020 Perşembe
 • Başkan Ümit Uysal'ın 'Cumhuriyet' paylaşımına beğeni yağdı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Muratpaşa Belediye Başkan Ümit Uysal ve ekibi Muratpaşa'da Cumhuriyet Bayramı hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Uysal, büyük bir coşku ve heyecan içinde tüm vatandaşlarımızla 29 Ekim'i kutlayacağız. dedi. Uysal'ın 'Cumhuriyet Hepimizin' paylaşımı ise rekor beğeni ve paylaşım aldı..

  28 Ekim 2019 Pazartesi
 • Taşeliler Alanya'da buluşuyor

  Antalya/Akseki ve Mersin/Silifke arasında yer alan Taşeli Platosu'nda bulunan belediyelerin tanıtım etkinliği Alanya'da yapılıyor

  25 Ekim 2019 Cuma