Atmaca ile Aslan'ın 14 yıldır birlikte yaşadığı ve 2 kızlarının olduğu belirtildi.Olay, dün saat 22.00 sıralarında Kepez ilçesi Namık Kemal Bulvarı'ndaki parkta meydana geldi. Sevgi Aslan, birlikte yaşadığı ve aralarında sorunlar bulunan kalıpçı ustası Reşit Atmaca'ya ayrılmak istediğini söyledi. Buna sinirlenin Reşit Atmaca, Aslan'ı konuşmak için parka çağırdı. Aslan'a barışmak istediğini söyleyen Atmaca, kadının kabul etmemesi üzerine yanında taşıdığı bıçağı çıkarttı.

GÖĞSÜNDEN BIÇAKLADI

Atmaca, Aslan'ı göğsünden 4 kez bıçakladı. Kan içinde kalan Aslan, çağrılan ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne götürüldü. Aslan, müdahaleye rağmen kurtarılmadı.Olay sonrası kaçan Reşit Atmaca, Yunus ekipleri tarafından gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne götürüldü. Adli Tıp Kurumu'nda otopsisi yapılan Sevgi Aslan'ın cansız bedeni toprağa verilmek üzere Gaziantep'e gönderildi. Polis, Aslan ile Atmaca'nın 14 yıldır birlikte yaşadıklarını ve 2 kızlarının bulunduğunu belirtti..

Antalya Kadın cinayeti

KATİL KOCA TUTUKLANDI

Antalya'da aralarındaki sorunlar nedeniyle ayrılmak isteyen birlikte yaşadığı Sevgi Aslan'ı 4 bıçak darbesiyle öldüren Reşit Atmaca, ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Atmaca, çıkarıldığı hakimlik tarafından tutuklandı. Atmaca'nın polise verdiği ifadesinde, "Benimle barışmak istemediğini ve başkası ile evlilik planları yaptığını söyledi. Bu sırada sinirlerime hakim olamadım. Kendime geldiğimde yerde yatıyordu. Panikledim ve kaçtım" dediği kaydedildi.

Atmaca'nın Aslan ile birliktelikten 2 çocuğu olduğu, ilk evliliğinden de 7 çocukğu bulunduğu belirtildi.