VATAN Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, hafta sonu ‘Üretici Sorunları ve Çözüm Kurultayı’ için Gazipaşa’da bölge iş adamları, Alanyalı basın mensupları ve turizimcilerle Gazipaşa’da buluşacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu “Üreticilerin ciddi sorunları olduğunu belirterek, Genel Başkanımızla bölgemiz üretici temsilcilerini buluşturmak, daha iyisinin nasıl yapılacağının görüşmek ve sorunların çözüm için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

09 Aralık Pazar günü Gazipaşa Kültür Merkezi’nde başlayacak program Akşam Alanya’da gerçekleştirilecek görüşmelerin ardından sona erecek” dedi. Vatan Partisi Gazipaşa İlçe Başkanı Mehmet Gülcan ise; “Yerel basının 05 Aralık 2018 tarihli gazeteleri salatalık fiyatlarının dibe vurduğunu, üreticinin tohum parasını bile karşılayamayacak paraya salatalık satıldığını yazmaktalar. Çiftçi perişan, derdine çare arıyor. İşte bu sese kulak vermek için, 09 Aralık 2018 tarihinde Belediye Kültür Merkezinde saat 13.00 de Gazipaşa Üretici Kurultayı düzenlenecektir.

Bu etkinliğe karar vermeden önce Gazipaşa’nın ve Alanya’nın üreticilerle ilgili tüm kurum ve kuruluşları ile yüz yüze konuşuldu. Çiftçinin sorunlarına çözüm üretilmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Düzenlenecek kurultaya hiç kimseden ve kuruluştan olumsuz bir tepki gelmedi. İşte üreticiler adına konuştuğumuz kişi ve kuruluşlar.  İlçemiz Kaymakamı, Sayın Ali SAKAR, Belediye Başkanı, Sayın Dr. Adil ÇELİK, Ziraat Odası Başkanı Yusuf ÇELİK, Komisyoncular Derneği Başkanı Erol YÜKSEL, Muhtarlar Derneği Başkanı Refik AKÇA, Alanya ve İlçemiz Tarım Müdürleri, Tarım Kredi Koop. Müdürleri , Esnaf  Kefalet Kredi Koop. Başkanları, Esnaflar Odası Başkanları, Siyasi Parti Başkanları (AKP-CHP-MHP-İYİ P-SP) yüz yüze konuşuldu, kurultaya katılmak için gayret göstereceklerini söylediler” şeklinde konuştu.