Kızlarının hayatından endişe duyan aile, gören ve yerini bilenlerin en yakın karakola bildirmesini istedi.

Manavgat Şelale Mahallesi 3540 Sokak 7/4 adresinde ikamet etmekte olan Filiz-Naci Yaray çiftinin 14 yaşındaki kızlarından Salı sabahından itibaren haber alınmıyor. Kızının Pazartesi gecesi saat 24.00 sıralarında yattığını belirten baba Naci Yaray “Sabah katlığımızda kızım yatağında yoktu. Alt kattaki komşumuz sabah namazsı sırasında merdivenlerden konuşma sesleri geldiğini söyledi. Gidebileceği yerleri aradıktan sonra Cumhuriyet Polis Karakoluna kayıp başvurusunda bulunduk. Kızımın hayatından endişe duyuyoruz. Eğer bizi duyuyorsa evine dönmesini istiyoruz” dedi.

OKULDAN ALDIK, TELEFONU ELİNDEN AKDIK, BİRAZ DA AZARLADIK..

1 hafta önce kızının İstanbul’dan bir genç ile görüştüğünü öğrendiğini belirten acılı baba Yaray “Kızım cep telefonunda Toonblast isimli oyunu oynarken İstanbul’dan 19 yaşında adının Yakup olduğunu öğrendiğimiz bir gençle arkadaş olmuş. Biz bunu öğrenince kendisini uyardık. Uyarımızı dikkate almayınca cep telefonunu elinden aldık. Ayrıca okuldan da ilişiğini kestik. Bir anne baba olarak kendi iyiliği için nasihatte bulunduk ve biraz azarladık. Evi bundan dolayı terk ettiğini tahmin ediyoruz” dedi.

Kızlarının evden ayrılırken bir mektup bıraktığını belirten Naci Yaray “Evden ayrılırken mor renkli okul çantasına 1-2 parça kıyafet almış. Evde para olmasına rağmen paraya dokunmamış. Sadece kimliğini alıp gitmiş” dedi.

İMZALI MEKTUP BIRAKMIŞ: ARTIK BEN YOKUM

14 yaşındaki Yaren Nur Yaray’ın ailesine bıraktığı imzalı mektup şöyle “Bunca zaman bana baktığınız için teşekkür ederim. Ama bana bu aralar yabancı olmanız canımı acıtıyor. Herşey için hakkınızı helal edin ve ben yokken kardeşim Eser’in üzerine fazla gitmeyin. Çünkü daha küçük. Onun omuzları benim sorumluluğumu taşıyamayacak kadar küçük. Sizi seviyorum. Annem benden nefret etse de babam benimle konuşmasa da ben artık yokum. Hakkınızı helal edin ben yokken çok mutlu olun. Diğer insanlar gibi beni aramayın. Kızınız Yaren”

Ailesi; 14 yaşındaki Yaren Nur Yaray’ı gören ya da yerini bilenlerin insaniyet namına en yakın Polis ya da Jandarma Karakoluna bildirmesini istediler.