Litvanya Başbakanı Saulius Skvernelis ve Dışişleri Bakanı Linas Antanas Linkevicius’e Alanya ekonomisi ve yatırım fırsatları hakkında bilgiler aktaran Başkan Şahin, Başbakan Skvernelis ve Bakan Linkevicius’u Alanya’ya davet etti. Şahin Alanya’daki yatırım fırsatları hakkında Skvernelis ve Linkevicius’e de bilgi vererek, “Yabancı yatırımcılara uyguladıkları pozitif ayrımcılığa” dikkat çekti. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Litvanya Cumhuriyeti’nin Türkiye Büyükelçisi Audrius Bruzga’nın özel davetiyle Litvanya’da gerçekleştirilen Litvanya’nın kuruluşunun yüzüncü yıl etkinliklerine katıldı. Başkan Şahin’in yanı sıra Türkiye’den başka sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de etkinliklerde yer aldı. Litvanya Başbakanı Saulius Skvernelis ve Dışişleri Bakanı Linas Antanas Linkevicius ile görüşen Başkan Şahin, iki ülke ilişkileri, Alanya ekonomisi ve Alanya’ya yatırım fırsatları konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Mehmet Şahin Alanya'nın fahri elçisi oldu
Mehmet Şahin Alanya'nın fahri elçisi oldu

ŞAHİN’İ TEBRİK ETTİ

Alanya hakkında Başkan Şahin’den bilgi alan Başbakan Skvernelis ise Alanya’ya selam gönderdi. ALTSO’nun daha önce Litvanya’ya iş gezileri yaptığını ve bundan da bilgisi olduğunu söyleyen Başbakan Skvernelis, Başkan Şahin’i başta iş gezileri olmak üzere başarılı projelerinden dolayı tebrik etti.

Mehmet Şahin Alanya'nın fahri elçisi oldu
Mehmet Şahin Alanya'nın fahri elçisi oldu

BAŞBAKAN İLE SELFİE ÇEKTİ

Başkan Şahin, Başbakan Saulius Skvernelis ile de selfie çekinerek, anı ölümsüzleştirdi. Ziyareti değerlendiren ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Litvanya Cumhuriyeti’nde en üst düzeyde ağırlandıklarını ve çok başarılı görüşmeler gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek, “Litvanya Başbakanı Saulius Skvernelis, Dışişleri Bakanı Linas Antanas Linkevicius ve Litvanya Cumhuriyeti’nin Türkiye Büyükelçisi Audrius Bruzga’ya teşekkürlerimi sunuyorum. Bu yakın ilişkilerin iki ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlaması için çabalarımız artarak devam edecek” dedi.