Sezon başında Alanyaspor ve Antalyaspor’a sponsorlukları ile gündeme gelen Kırbıyık Holding Genel Müdürü Aydın Demiray’ın imzası ile geçtiğimiz cuma günü yapılan ‘Futbol takımlarının sponsorluklarından çekiliyoruz’ açıklaması,  eleştirilen sponsorluk anlaşmalarını yeniden birdikkat çekmişti.

'SPONSORLUK RÜŞVETİ' Mİ!

Firmanın bu hamlesinin ardından ise Serik Belediyesi’nce yapılan mühürleme işlemi çıktı.  

Kırbıyık Holding Serik sınırları içerisinde bulunan yerleşkesine ek binalar yapmıştı. Fabrikaları büyüttüğü açıklanan firmanın inşaat kullanım hakkını aşması ve kaçak binalar yapması nedeni ile Serik Belediyesi tarafından işlem başlattığı ortaya çıktı


GENİŞ BİR ALANDA KAÇAK YAPILAR İNŞAA EDİLMİŞ

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, konuyla ilgili sorularını yanıtladı. Aputkan şunları söyledi. ‘Serik Belediyesi olarak bugüne kadar yüzlerce usulsüz, kaçak binalarda mühürleme yaptık. Bu her belediyenin yaptığı rutin bir çalışmadır. Alanya Belediyesi de imar kanuna göre bu tür çalışmalar yapar. Bizim için isimlerin önemi yoktur, isme bakmayız. Sorunuza konu alan ile ilgili kaçak ihbarları geldi. Ekiplerimiz inceleme yaptı. Genişçe bir alanda tespit edilen fazlalıklar, kaçaklar nedeni ile imar mevzuatına uygun olarak mühürleme yapıldı.’ 

KIRBIYIK'TAN 'BİR TAKIM PROBLEMLER' BAHANESİ
Kırbıyık Holding'in Genel Müdürü Aydın Demiray, imzası ile yapılan açıklamada, "Gelinen süreçte üzülerek açıklamak zorundayız ki bir takım problemler nedeniyle hem Alanyaspor hem de Antalyaspor'un sponsorluklarından ayrılma kararı almış durumdayız. Bu problemlerimizi çözüme ulaştırdıktan sonra yeniden bu takımlarımıza sponsorluk yapmaktan mutlu olacağız" denilmişti.

'TAĞŞİŞ SPONSOR' YORUMLARI YAPILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen işletmeler arasında birkaç kez İsmi geçen sahte alkol üretiminden sonra kaçak yapıları ile gündeme gelen Kırbıyık Holding’in Antalyaspor ve Alanyaspor’un sponsorluğundan çekildiğini açıklaması her iki kulüp taraftarlarınca ‘Takımımıza yakışmayan bir isimdi’, 'Tağşiş Sponsor', 'Sahte Sponsor', 'Kaçak Sponsor' şeklinde yorumlara neden olmuştu.