Alanyahalkının her zaman büyük bir ilgi ile takip ettiği ve yoğun ilgi gösterdiğiAlanya Belediye Tiyatrosu 2023-2024 Tiyatro Sezonunu açıyor. Ülke çapında pekçok ödüle layık görülen Alanya Belediye Tiyatrosu tüm hazırlarını tamamladı ve2 yeni oyunla sezon açılışı gerçekleştiriyor.

‘NE KADAR KOMİK BİR ÖYKÜ BU’

Alanya belediye tiyatrosu yeni sezona 2 yeni oyunla merhaba diyor
Alanya belediye tiyatrosu yeni sezona 2 yeni oyunla merhaba diyor

Sezonunilk oyunu 13 Ekim tarihinde Alanya Kültür Merkezi’nde 20.00’de sahnelenecek. R.Ppavelkıç’ın yazdığı ve Yunus Emre Bozdağan’ın yönettiği ‘Ne Kadar Komik BirÖykü Bu’ tiyatro severler için sahnelenecek. Sahne sanatçılarınınhayatlarındaki zorlukları anlatan; savaş karşıtı, acıklı bir güldürü oyunu olan‘Ne Kadar Komik Bir Öykü’ izleyicilerin unutamayacağı bir oyun olacak.

‘AŞK BİR ŞEY DEĞİLDİR’

Sezonunikinci oyunu ise Şahin Örgel’in kaleme aldığı ve Sebahattin Mutluer’inyönetmenliğinde oynanacak olan ‘Aşk Bir Şey Değildir’ olacak. 20 Ekim tarihindeAlanya Kültür Merkezi’nde 20.00’de sahnelenecek oyun; evli bir çiftin üzerindenkadın erkek ilişkisinin anlatıldığı, aşkın ne olduğu ya da ne olmadığına dairipuçları sunan konusu ile dikkat çekiyor. Oyunda Nihal ile Tekin'i izleyeceğiz.“Aşk bir şey değil midir?” yoksa aşk bir şey midir? Sorularıyla kafamızınkarışacağı, bununla beraber bizi gülümsetecek oyunda izleyiciler zaman zaman dakahkahalar atacak.

Oyunlarınbiletleri Alanya Belediyesi’nin web sitesinden ve Alanya Kültür Merkezigişesinden temin edilebilir.