Antalyalıların anılarında önemli bir yer tutan Barbaros Çay Bahçesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sosyal tesis olarak yenilenen yüzüyle hizmete açıldı.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Caddesi üzerinde yer alan Barbaros Çay Bahçesi’nde başlattığı yenileme çalışmasını tamamladı. Antalyalıların hatıralarında önemli bir yer tutan ve denize karşı konumuyla keyifli çay sohbetlerinin gerçekleştiği Barbaros Çay Bahçesi, yeniden hizmet vermeye başladı. Açık oturma alanı 120, kapalı alan 80 olmak üzere toplam 200 kişiye hizmet verebilecek Barbaros Çay Bahçesinin, 500 metrekarelik dış bölüm alanı ise çocukların oynayabilmesi için çimlendirildi.

Modern Ve Yeni Yüzüyle

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sosyal tesis olarak hizmet verecek olan Barbaros Çay Bahçesi, ilk gününde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Barbaros Çay Bahçesi, sunduğu hizmet ile Antalyalıların beğenisini kazanan Antalya Büyükşehir Belediyesi Şirketi EKDAĞ A.Ş. tarafından işletilecek. Barbaros Çay Bahçesi, ferah ortamı modern ve yeni yüzüyle Antalyalıların gözdesi olacak. Çeşitli lezzetlerin sunulduğu Barbaros Çay Bahçesi’nde, kafe ve mutfak bölümüyle, eskiden olduğu keyifli çay sohbetlerinin yaşandığı bir mekan olacak.

Vatandaşlar Çok Memnun

Barbaros bizim buluşma yerimizdi diyen Özer Bilgi, “Çok güzel olmuş. Eski halini de çok iyi biliriz. Biz Antalyalılar olarak mutluyuz” dedi.

Dört gözle buranın açılmasını beklediklerini söyleyen Gülhan Olkun, “Her gün burada spor yaparken ne zaman açılacak diye soruyordum. Açıldığı ilk gün hemen geldim. Çok güzel olmuş” diye konuştu. 

Nilay Sezgin ise “Burası çok güzel. Manzarasıyla, tertemiz pırıl pırıl bir yer olmuş. Ne zaman açılacağını takip ediyordum. Çok memnun kaldık. Muhittin Başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.