Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’yı Konya’ya, Beyşehir’i Manavgat’a bağlayan Başgölcük yaylası yolunda asfalt hazırlığı kapsamında stabilize çalışması yapıyor.

İlçelerde çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Manavgat Başgölcük Yaylası ve Karabük Kırkkavak Gaziler köylerini bağlayan grup yolunda zamanla deforme olan bölgeleri iş makinaları ile söküyor. Yağmur suyunun yolu bozmaması için belirlenen bölgelere büz koyarak şarampolleri temizliyor. Dar bölgelerde genişletme çalışmaları yapan ekipler, ocaktan getirdiği malzemeyi yola sererek silindir ile sıkıştırıyor. 20 km uzunluğunda olan grup ve yayla yolunda stabilize çalışmaları başladı.

TURİZM İÇİN SON DERECE ÖNEMLİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Sorumlusu İsa Akdemir yolun bağlantı yolu olması sebebiyle son derece önemli olduğunu belirterek bölge halkına hayırlı olmasını diledi.

Karabük Mahalle Muhtarı Muhittin Toşur, Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür ederek, “Bu çalışmayla bizleri çok memnun ettiler. Bu yol yapılırsa yöre halkı için çok iyi olacak. Turizm için de çok iyi olacak. Beyşehir Derebucak buraya 16 km. Burada yaşayan vatandaşlarımıza da katkısı olacak” dedi.

GEMBOS TÜNELİNE TEK ÇIKIŞ

Kırkkavak Mahalle Muhtarı Durali Tut da, Kırkkavak ve kenarındaki 15 köyü İç Anadolu Gembos tüneline bağlayan yolun asfalt hazırlığından dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Yolun Gembos tüneline tek çıkış noktası olduğu için sağlık ve turizm yönünden çok önemli olduğunu vurgulayan Muhtar Tut, “İç Anadolu bölgesinden hububat ve hayvancılık yönünden sevkiyat olacağı için bu yolun sağlıklı ve verimli olacağını düşünüyoruz. Emeği geçenlerin hepsine teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu.