Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muharrem Ayında Yas-ı Matem orucunun 8. Gününde Zeytinköy Hacı Bektaşi Veli Kültür Binasında canlarla bir araya gelerek lokma ikramında bulundu. Başkan Böcek, son dönem cem evlerine yapılan saldırıları da kınadığını belirterek, “Biz bir canız, hepimiz biriz. Hep bir olalım, iri olalım, diri olalım” dedi.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Zeytinköy Anadolu Alevi Kültürünü Yaşatma ve Geliştirme Derneği Başkan Fatma Hakikat, Yeşildere Mahalle Muhtarı Hasan Ali Hakikat, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Özkan Yılmaz, Muratpaşa Gençlik Kolları Başkanı Hakan Genbeş, Konyaaltı Gençlik Kolları Başkanı Eraycan Yılmaz ve çok sayıda canların katılımı ile matem ayı olarak da bilinen Muharrem ayının 8. Gününde alevi vatandaşlar için lokma ikramında bulundu.

Canlarımızla Biraradayız

Zeytinköy Hacı Bektaşi Veli Kültür Binasında  lokma dağıtan Başkan Muhittin Böcek, “Muharrem Ayı bereket ve bolluğun ayıdır. Bu ay aynı zamanda Alevilerin matem ayı olarak da bilinir. Bu özel günde Alevi dostlarımızla canlarımızla bir arada olmak istedik. Allah orucumuzu kabul etsin ” dedi.

Saldırıları Kınadı

Başkan Muhittin Böcek, son dönem cem evlerine yapılan saldırıları kınadığını belirterek,

“Biz bir canız, hepimiz biriz. Hep bir olalım, iri olalım, diri olalım. Hep birlikte daha güzel daha aydın günlere ulaşacağız. 28 yıllık siyasi hayatım boyunca kimseyi ötekileştirmeden hizmetlerimize sürdürdük. Siz canlarımızın sayesinde ve desteğiyle bugünlere geldik. Bundan sonra da sizler için yapılacak ne varsa en iyisini yapmaya devam edeceğiz” dedi.