Antalya Büyükşehir Belediyesi modern yollar yapmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Elmalı’da ihtiyaç olan yayla yollarını yenileyerek çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Elmalı bayındır yayla yolu da yenileniyor. 

Grup yollarının yanı sıra yayla yollarını da asfaltlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda Elmalı ilçesine bağlı Bayındır Mahallesi Yayla Yolu’nu yeniliyor. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yol yapım ekipleri, Bayındır Mahallesi Yayla Yolu’nda deforme olan yolun yenilenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Virajlarda genişletme çalışması yapan ekipler, belirlenen noktalara büzler koyarak şarampolleri temizliyor.  Yola dolgu malzemesi sererek silindir ile sıkıştırılıyor. 

BÖLGE İÇİN ÖNEMLİ BİR YOL

Elmalı Bayındır Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Sarıca Bayındır yayla yolunun önemine dikkat çekerek, “Yolumuz bozuk, bakımsız ve yer yer tehlikeli bir haldeydi. Köylülerimizin talepleri doğrultusunda yayla yolumuzun yapılması için talebimizi ilettik. Yayla Yolumuzun tamamı yaklaşık 6.5 kilometre, 3 kilometrelik kısımda da çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar tamamlanınca bölgemiz için önemli bir yolu daha kazanmış olacağız. Yaylada yaşayan vatandaşlarımız ve çobanlarımız için yol rahat bir kullanıma kavuşmuş olacak. Elmalı için, Bayındır köyümüz için büyük bir hizmet. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e minnettarız” dedi.