Antalya Büyükşehir Belediyesi baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı’nı düzenleyeceği birbirinden renkli etkinliklerle kutlayacak. 20 Mart Pazar günü Konyaaltı Olbia Kent Meydanı’nda Nevruz Bayramı Yürüyüşü ile başlayacak olan etkinlikte halk oyunları gösterisi, konserler ve yarışmalar yer alacak.

 

Baharın gelişini müjdeleyen ve yüzyıllardır Türk geleneklerinde kutlanan bahar bayramı Nevruz için Antalya Büyükşehir Belediyesi kutlama programı düzenledi.

KONSERLER, HALK DANSLARI VE YARIŞMALAR

Ulusal ve uluslararası dayanışma ve yörük dernekleri işbirliği içinde gerçekleşecek kutlama programı 20 Mart Pazar günü saat 10.00’da Konyaaltı Sahil Antalya Yaşam Parkı Erdem Otel karşısından Olbia Kent Meydanı’na Geleneksel Nevruz Bayramı Yürüyüşü ile başlayacak. Kutlama programı kapsamında Ahıska Türkleri, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, İran ve Irak Türkleri halk dansları gösterileri, semah gösterisi, demir-örs dövülmesi, ateşten atlama, keşkek ve ayran ikramı, geleneksel yarışmalar ve konserler düzenlenecek.  Nevruz bayramı kutlamalarına tüm Antalyalılar davetli.