Antalya Büyükşehir Belediyesi, gençlere yönelik yürüttüğü çalışmalar için diğer belediyelerle işbirliği yapıyor. Büyükşehir Belediyesi yeni yılın ilk gününde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenecek satranç turnuvasında yer alacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından gençlere yönelik çalışmalar için diğer belediyelerle işbirliği yapılarak daha fazla gencin proje ve etkinliklere erişmesi sağlanıyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni yılın ilk günü olan 1 Ocak’ta düzenlenecek olan satranç turnuvasına İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri ile birlikte, #BizBirlikteYaparız diyerek çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi de katılıyor.

SATRANÇ TURNUVASI ONLİNE YAPILACAK

Dört büyükşehir belediyesi işbirliği ile yapılacak satranç turnuvası 01 Ocak 2022 günü saat 17.00 ile 21.00 arasında online olarak lichess.org üzerinden yapılacak. Satranç turnuvasına Antalya'dan katılmak isteyen çocuk ve gençlerin site üzerinden online katılım sağlaması bekleniyor. Katılım linkine ulaşmak isteyenler www.abbsporhizmetleri.com adresinden ulaşabilecek.

Yeni yılın ilk etkinliği olacak online satranç turnuvasını kazanan satranç severlere hediyeleri Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek.