Aksu Perge Ortaokulu Kardeş Kütüphanesi Törenle Hizmete Girdi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Okul Kütüphaneleri Projesi kapsamında Aksu Perge Ortaokulu’nda hayata geçirilen Kardeş Kütüphane’nin açılışı yapıldı. Okulun tarihi yapısı korunarak oluşturulan tam donanımlı kurulan kütüphanede 3 bin 13 kitap yer alıyor. Kütüphaneden,  çevredeki birçok öğrenci ve öğretmende hizmet alacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in eğitime desteği sürüyor. Başkan Böcek’in Okul Kütüphaneleri Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Aksu Perge Ortaokulu’na kütüphane kazandırıldı. 1940 yılında Antalya Köy Enstitüsü olarak kurulduktan sonra Aksu Öğretmen Okulu -Aksu Öğretmen Lisesi olarak hizmet veren günümüzde ise ortaokul olarak eğitim faaliyetine devam eden Aksu Perge Ortaokulu bünyesinde Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile kurulan kardeş kütüphane, Kütüphane Haftası’nda hizmete girdi.

Sevgi Çiçekleri

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından tefrişatı yapılan kütüphanenin açılışı için tören düzenlendi. Aksu Perge Ortaokulu Kardeş Kütüphane açılış törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Okan Yavuz, Okul Müdürü Salih Korkmaz, Aksu Perge Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.  Törende Aksu Perge Ortaokulu Korosu Mehmet Ali Can yönetiminde ‘Ağaç’ türküsü ve ‘Sevgi Çiçekleri’ adlı şarkıyı seslendirdi.

Doğumdan Ölüme

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, belediyeciliğin yalnızca yol, su, temizlik gibi hizmetlerinden ibaret olmadığını belirterek, “Belediyecilik eğitimden kültüre, sosyalden, sağlığa insanların doğumundan ölümüne kadar yanlarında olmaktır. Başkanımız Muhittin Böcek, Antalya’da kitap fuarı konusunda eksikliği fark ederek, 2010 yılında ‘Okumak Lazım’ başlığıyla ilk kitap fuarını düzenledi. Çadırlarda başlattığımız fuarımız her yıl daha da büyüterek, sürdürmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.  

3 Bin Kitap

Aksu’daki kütüphane eksikliği üzerine Başkan Muhittin Böcek’in talimatları ile çalışmaya başladıklarını belirten Gürbüz, şöyle konuştu: “Burası Antalya’nın hafızası niteliğinde bir okul. Okulumuzun tarihi yapısın koruyarak güzel bir kütüphane kurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kütüphanemizi, tam donanımlı ve işlevsel hale getirmek için her detayı düşündük. Modern çalışma alanları, aydınlatma, kullanım kolaylığı olan raflarla donattığımız Perge Ortaokulu Kütüphanesi’ni, 3 bin kitaplık bir koleksiyonla donattık. Kütüphanemiz sadece Perge Ortaokulu’nun değil, çevredeki birçok öğrencinin ve öğretmenin hizmetinde olacak.”

Böcek’e Teşekkür

Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar da, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ederek, “ Okumak, öğrencilerimizi kitapla buluşturmak çok önemli. Çocuklarımızı sporla, müzikle, sanatla, resimle ve kitapla buluşturmalıyız” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz ardından kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.