Antalya Büyükşehir Belediyesi, Demre’nin Kayaaltı Mahallesi’nde yaşanan kanalizasyon sorununu çözüyor. ASAT Genel Müdürlüğü, Kayaltı Mahallesi’ne kanalizasyon hattı kazandırmak için çalışmalarına başladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın her köşesinde alt yapı eksikliklerinin gidermek için çalışmalarına devam ediyor. ASAT Genel Müdürlüğü, bu kapsamda Demre ilçesine bağlı Kayaaltı Mahallesi’nde uzun zamandır ihtiyaç olan kanalizasyon şebeke hattı yapmak için çalışmalara başladı. Daha önce kanalizasyon altyapısı olmayan bölgede, yeni yapılacak boru hattının aktif kanalizasyon şebekesine bağlanıp, kullanıma sunulması amaçlanıyor. Proje kapsamında 1000 metre uzunluğunda, 300 mm’lik koruge borulardan oluşan bir kanalizasyon hattı oluşturulması planlanıyor.

SIKI ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Demre ASAT Şube Müdürü Ümit Kolak, Kayaaltı Mahalle Muhtarı Turgut Akkaya’nın muhtarlar toplantısında dile getirdiği talebin ardından çalışmaların hızlı bir şekilde başladığını söyledi. Kolak, “Şebeke hattı çalışmalarımız sürüyor. Bir an önce halkımızın hizmetine sunmak adına sıkı bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

“BAŞKANIMIZ SÖZÜNÜ TUTTU”

Kayaaltı Mahalle Muhtarı Turgut Akkaya, çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yıllardır süren bir kanalizasyonu sorunu var. Mahalleli kendisi çukur kazıyordu. Yağmur yağınca taşmalar ve koku oluyordu. Başkanımız Muhittin Böcek ile yaptığımız görüşmede kanalizasyon hattı yapacağının sözünü verdi. Şimdi sözünü tutuyor. Gördük ki söz Muhittin Böcek sözüymüş. Başkanımıza, kendim ve mahalle halkı adına teşekkür ederim” diye konuştu.