Antalya Büyükşehir Belediyesi, Yerelden Kalkınma İlkesiyle Her Alanda Üretimin Ve Üreticinin Yanında Olmaya Devam Ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa Yaylalarında Üretim Yapacak Olan Ailelere Nohut Tohumu Desteğinde Bulundu.

Gazipaşa ilçesinde 1700 metre rakımlı Yunt, Cimbiti, Küllin, Çayıryakası ve civar yaylalarında üretim heyecanı yaşanıyor. İlçe çiftçileri her yıl yaz sezonu öncesi yüzlerce dönüm araziyi sürüp nohut üretimi için işe koyuluyor. Yaz sezonu boyunca büyüyüp yetişen ürünler daha sonra hasat edilerek sofralarda yerini alıyor. Çiftçilerin bu yıl üretecekleri nohutlar için Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden destek geldi.

Yörük Mehmet’ten Teşekkür

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden tohum olarak kullanmak için nohut talebinde bulunan çiftçilere Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından nohut tohumu yardımı yapıldı. Nohut desteğini alan üretici Mehmet Sönmez de tohumlarını toprakla buluşturdu. Yörük Mehmet lakaplı Sönmez, yaptığı açıklamada, “Bulunduğumuz bölgede onlarca çiftçimiz her yıl yaz sezonu öncesi nohut ekimi gerçekleştiriyor. Maliyetlerimiz çok arttı. Ekim yapamayacak duruma geldik. Nohut üretiminde kullanacağımız tohumları bu yıl Antalya Büyükşehir Belediyemizden talep ettik. Destekleriyle küçük üreticilerin yanında olan Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum” dedi.