Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7.si düzenlenen “En Güzel Bahçe, Balkon ve Teras Yarışması’nın” sonuçları belli oldu.

Çevre bilincini ve çevre sevgisini arttırmak, yaşanılan çevrenin görsel niteliğini desteklemek, halkın çevre düzenleme ve kent peyzajına yönelik ilgisini teşvik etmek ve bilinçlendirmek amacıyla, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “En Güzel Bahçe, Balkon ve Teras Yarışması’nın” kazananları ve dereceye girenleri belli oldu. “ Çevremizi Birlikte Güzelleştiriyoruz” sloganıyla, bu yıl 7.si gerçekleştirilen, yarışma Antalya’nın 5 merkezi ilçesi olan Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Aksu ve Döşemealtı ilçelerini kapsadı. Kategori 1.leri 15 bin TL ödül kazanırken, 2.ler 10 bin TL, 3.ler ise 7. Bin TL ödül kazandı.

9 KURUMDAN OLUŞAN JÜRİ

Apartman bahçesi, açık balkon, kapalı balkon, hobi bahçesi, konut bahçesi, teras, işyeri bahçesi ve site bahçesi olmak üzere toplam 8 kategoriye ayrılan yarışmada dereceye girenler, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Antalya Kent Konseyi, Antalya Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve ANTEPE İnşaat ve Ticaret A.Ş’ den oluşan seçici kurul tarafından belirlendi.

 

“En Güzel Bahçe, Balkon ve Teras Yarışması’nda” dereceye girenler sırasıyla şu şekilde;

 

Apartman Bahçesi: Sıtkı Bekiroğlu, Yusuf Tutan, Ender Zengin

 

Açık Balkon: Simge Çetin, Yılmaz Alp, Nihan Akay

 

Kapalı Balkon: Fatma Aksoy, Vesile Adsan, Uğur İlker Kaya

 

Hobi Bahçesi: Perihan Şahin, Mustafa Ünlüsoy, Bircan Yavuz

 

Konut Bahçesi: Hafize Nilgün Kara, Barış Ergül, Melike Atasoy

 

Teras: Ali Yavuz, Ebru Canoğlu, Şennur Dirman

 

İşyeri Bahçesi: Nurcan Şen, Kubilay Yücel, Hikmet Öztürk

 

Site Bahçesi: Ümmü Gülsüm İlaslan, Salih Kuşçuoğlu

 

Yarışmanın ödül töreni, 13 Haziran Perşembe günü saat 11.00’de Karaalioğlu Parkı içerisinde bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi önünde yapılacak.