2006 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi, Sarısu Mesire Alanı'nı 29 yıllığına Orman Genel Müdürlüğü’nden kiralamış olmasına rağmen Nisan 2016’da bölgeyi 'tip c’den 'tip d’ye çevirmek için süresi bitmeden sözleşme iptal edilmiş, bu iptal öncesinde 15 milyon 340 bin TL yatırım yapıldığı için tarafımızca dava açılmıştır. Davamız devam ederken Orman Genel Müdürlüğü 12 milyon 340 bin TL bedelle yeniden ihaleye çıktı. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak ihaleye girerek 12 milyon 400 bin TL’ye ihaleyi kazandık.

İhaleyi aldığımız için sorunun çözüldüğü belirtilerek davayı geri çekmemiz istendi, kamu ve halkın yararı için davadan çekildik. Bugün ise kazandığımız söz konusu ihale, gerekli rekabet koşulu oluşmadığı bahanesiyle iptal edildi.

 

Sarısu Mesire Alanı'nı siyasete alet eden, halkın hakkı olan bu çok değerli alanı, ihale bedelinden fazla bir ücretle kazanmamıza rağmen ihale iptaliyle halkın elinden alan, ihaleyi aldığımız için kazanacağımız davadan çekilmemizi talep ederek halka adeta tuzak kuran bu zihniyeti kınıyor, yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı belirterek, Sarısu Mesire Alanı'nın gerçek sahibi olan halkımıza bu haksız durumu saygılarımızla bildiriyoruz.