Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kınık, Ova ve Yeşilköy hallerini tek çatı altında toplayacak 320 bin metrekare alan üzerine kurulu Kaş Kınık Toptancı Hal Kompleksi projesi tüm hızıyla sürüyor.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kaş’ın Kınık Mahallesi’nde yapımı devam eden Toptancı Hal Kompleksi projesinde çalışmalar sürüyor. Kınık, Ova ve Yeşilköy hallerini tek çatı altında toplayacak projede komisyoncu dükkanlarının bulunduğu blokların yapımı tamamlandı. Hal projesi içinde yer alacak ardiyelerin ise temeli atıldı.

HAL PROJESİ 320 BİN METREKARELİK ALANDA

Projenin tamamlanmasıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin önemli tarım merkezlerinden biri olan Kaş’a modern ve konforlu bir hal kompleksi kazandıracak.

Üretici ve komisyoncuların her türlü ihtiyacının düşünüldüğü projede, 120 adet komisyoncu dükkanı, 136 adet tüccar ardiyesi ve 72 adet çeşitli sektörlere hizmet edecek ticari dükkan bulunuyor. 320 bin metrekarelik alanda devam eden çalışmaların tamamlanmasıyla Kınık, Ova ve Yeşilköy Toptancı Hallerinin buraya taşınması planlanıyor. 

MODERN BİR HAL KOMPLEKSİ

Proje kapsamında 4 bin 500 metrekare alan kapalı inşaat alanına sahip sığınak ve yönetim ofislerinin bulunduğu idari bina bulunuyor. Hal kompleksi içerisinde bin 200 kişilik cami ve şadırvan, 20 bin metreküp kapasiteli soğuk hava deposu, 54 bin metrekare büyüklüğünde komisyoncu meydanı yer alıyor. Sosyal donatı alanları kapsamında halı saha, soyunma odası ve duş ünitelerinin yanı sıra peyzaj alanlarıyla Batı Akdeniz bölgesi modern bir hal kompleksine kavuşacak.