Vatandaşların sıfır atık projesindekirolü ve önemi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Alanya Belediyesi veZortaş Geri Dönüşüm tarafından düzenlenen “Sıfır Atık Mutfakta Başlar”yarışmasında son haftaya girildi. Yarışmaya gösterilen yoğun ilgi ve pek çokvatandaşın isteği üzerine ödüllü yarışmanın son katılım tarihi uzatılmıştı. 31Aralık’a kadar alınacak başvuruların neticesinde kazanan isimler belirlenereködüllendirilecek.
MECLİS ÜYESİ DİDEM DİM ÖZALTIN’DANDAVET
![Ödüllü sıfır atık yarışması için son hafta](/2022/12/odullu-sifir-atik-yarismasi-icin-son-hafta.jpg)
Alanya Belediye Meclis Üyesi DidemDim Özaltın da yarışmaya vatandaşları davet etti. Son haftasına girilenyarışmanın toplum ve çevre sağlığı açısından büyük önem arz ettiğini belirtenDidem Dim Özaltın, “Herkesi Sıfır Atık Mutfakta Başlar Yarışması’na davetediyorum. Sıfır atık ile dönüştür, geleceğini değiştir.” dedi.
![Ödüllü sıfır atık yarışması için son hafta](/2022/12/odullu-sifir-atik-yarismasi-icin-son-hafta_1.jpg)
BİR TELEFON İLE ATIKLAR EVİNİZDENALINIYOR
![Ödüllü sıfır atık yarışması için son hafta](/2022/12/odullu-sifir-atik-yarismasi-icin-son-hafta_2.jpg)
Ödüllü Sıfır Atık Yarışması’na 444 8207 numaralı telefon ile Alanya Belediyesi Çözüm Masası’nı arayarak başvuruyapılabiliyor. Yapılan başvuru sonrası ekipler evinize gelerek biriktirmişolduğunuz atıkları kapınızdan alıyor ve vatandaşlar yarışamaya katılım sağlamışoluyor.
![Ödüllü sıfır atık yarışması için son hafta](/2022/12/odullu-sifir-atik-yarismasi-icin-son-hafta_3.jpg)
YARIŞMANIN KAZANANINI JÜRİBELİRLEYECEK
![Ödüllü sıfır atık yarışması için son hafta](/2022/12/odullu-sifir-atik-yarismasi-icin-son-hafta_4.jpg)
1 ay boyunca sürecek olan Sıfır Atık MutfaktaBaşlar Yarışması’nın kazananını ise jüri üyeleri belirleyecek. 11 Ocak 2023tarihinde Kültür Merkezi’nde düzenlenecek ödül töreniyle dereceye girenlerödüllerini alacak. Jüri atık miktarlarını ağırlık birimi olarakdeğerlendirecek.
![Ödüllü sıfır atık yarışması için son hafta](/2022/12/odullu-sifir-atik-yarismasi-icin-son-hafta_5.jpg)
222 KİŞİYE ÖDÜL
Yarışma sürecinin tamamlanmasıylabirlikte komisyonca belirlenen en çok atık teslim eden yarışmacılardansıralamaya giren ilk 22 kişiye elektronik küçük ev aletleri, ilk 200 kişiye isetemizlik seti hediyeleri (200 kişiye mutfak ve çamaşır malzeme seti) verilecek.