Alanya Belediyesi EngelliKoordinasyon Merkezi, özel bireylerin yanında olmaya devam ediyor. Merkezbünyesindeki diyetisyenlik birimininçalışması olan Engelsiz Mutfak Atölyesi’nde, özel bireyler gruplar halinde yemekyaparak, hem eğleniyor hem de öğreniyorlar. Etkinlikle, el becerilerinigeliştirmek, beslenmelerini yapmak, besinleri yıkama ve doğrama becerileriniarttırmak, yemek hazırlama aşamasında düşünme ile görsel algılarınıpekiştirmek, grup çalışmaları, ortak yemek hazırlama süreçleri, sosyalbecerilerini geliştirmek, yeni arkadaşlıklar kurmalarını sağlamak, farklıtarifler deneme ve öz güveni artırmak amaçlanıyor. Alanya BelediyesiDiyetisyeni Şule Yavuz Demir gözetiminde Belediye Oba Kız Öğrenci Yurdumutfağında gerçekleşen programda, beyaz önlük ve eldivenlerini giyip,bonelerini takan özel bireyler, makarnayla patates salatasından oluşan bir menüyaptılar. Hep birlikte keyifli saatler yaşayan öğrenciler, hazırladıklarıyemeklerin tadına baktı. Ekip çalışmasıyla titizlikle pişirdikleri lezzetliyemekleri sunmanın mutluluğu gözlerinden okunan özel aşçılar, güzelbir gün geçirdiler.
Özel aşçılar mutfağa girdi
Alanya Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi üyesi özel bireyler, Engelsiz Mutfak Atölyesi çalışması kapsamında Oba Kız Öğrenci Yurdu mutfağında öğle yemeği menüsü hazırladı.
![Özel aşçılar mutfağa girdi](/2024/05/ozel-ascilar-mutfaga-girdi-manset.jpg)
Gündem
Antalya Gazetesi
7 Mayıs 2024 Salı