Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen “Sıfır Atık Mutfakta Başlar”yarışması için geri sayım başladı. Sıfır atık projesinin önemininanlaşılmasının sağlanması amacıyla düzenlenen yarışma 15 Kasım’da başlayıp 30Aralık’ta sona erecek. Yarışmanın başlangıcınıise Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in eşi Yıldız Yücel yaptı. Kendi evindemutfağındaki atıkları ayrıştıran ve toplayarak geri dönüşüme atan Yücel; “SıfırAtık Mutfakta Başlar Yarışmasında ben de varım. Haydi sen de sıfır atıkla geridönüştür, geleceği değiştir” dedi.
BAŞVURUDAİSTENİLEN BELGELER
![Sıfır atık mutfakta başlar için geri sayım gelenekselleşen yarışma yeniden düzenlenecek](/2023/11/sifir-atik-mutfakta-baslar-icin-geri-sayim-geleneksellesen-yarisma-yeniden-duzenlenecek.jpg)
Alanya Belediyesi’ncedüzenlenen yarışmada istenilen belgeler ise şu şekilde sıralandı; Yarışmayakatılım sağlayacak kişiler kimlikleri ile ikamet adresleri ve iletişimnumaraları ile birlikte, ilk atık teslim edecekleri zaman, atıkları teslimalacak personele kayıt ettireceklerdir. Sonraki atık teslim zamanlarında atıkveri kayıt için kimlik göstermeleri yeterli olacak. Atık teslim fişleri seri no’luolarak 2 suret olarak düzenlenecektir. Atık teslim fişleri hem atığı teslimeden yarışmacı hem de atık toplayan personelde kayıtlı tutulacak.
![Sıfır atık mutfakta başlar için geri sayım gelenekselleşen yarışma yeniden düzenlenecek](/2023/11/sifir-atik-mutfakta-baslar-icin-geri-sayim-geleneksellesen-yarisma-yeniden-duzenlenecek_1.jpg)
KATILIM ŞARTLARI AÇIKLANDI
![Sıfır atık mutfakta başlar için geri sayım gelenekselleşen yarışma yeniden düzenlenecek](/2023/11/sifir-atik-mutfakta-baslar-icin-geri-sayim-geleneksellesen-yarisma-yeniden-duzenlenecek_2.jpg)
Alanya sınırlarında ikametetmek gereklidir.
![Sıfır atık mutfakta başlar için geri sayım gelenekselleşen yarışma yeniden düzenlenecek](/2023/11/sifir-atik-mutfakta-baslar-icin-geri-sayim-geleneksellesen-yarisma-yeniden-duzenlenecek_3.jpg)
Her haneden 1 kişi yarışmayakatılabilir.
![Sıfır atık mutfakta başlar için geri sayım gelenekselleşen yarışma yeniden düzenlenecek](/2023/11/sifir-atik-mutfakta-baslar-icin-geri-sayim-geleneksellesen-yarisma-yeniden-duzenlenecek_4.jpg)
Belediye TemizlikPersonelinin ve Geri Dönüşüm Firma Personelleri ve aileleri yarışmayakatılamaz.
![Sıfır atık mutfakta başlar için geri sayım gelenekselleşen yarışma yeniden düzenlenecek](/2023/11/sifir-atik-mutfakta-baslar-icin-geri-sayim-geleneksellesen-yarisma-yeniden-duzenlenecek_5.jpg)
Hanelerde oluşan ambalajatıkları temiz ve boş olarak yarışma için geçerli sayılacaktır. Ambalaj hariciatıklar (organik atıklar ve sıvı içeren atıklar vb.) teslim alınmayacaktır.
![Sıfır atık mutfakta başlar için geri sayım gelenekselleşen yarışma yeniden düzenlenecek](/2023/11/sifir-atik-mutfakta-baslar-icin-geri-sayim-geleneksellesen-yarisma-yeniden-duzenlenecek_6.jpg)
Yarışma için belirlenen süreiçerisinde aynı kişi birden fazla kez atık teslim edebilir.
![Sıfır atık mutfakta başlar için geri sayım gelenekselleşen yarışma yeniden düzenlenecek](/2023/11/sifir-atik-mutfakta-baslar-icin-geri-sayim-geleneksellesen-yarisma-yeniden-duzenlenecek_7.jpg)
Hanelerden oluşması muhtemelatıkların, hane halkının kullanımını aşacak miktarda olması durumunda komisyontarafından değerlendirilecektir.
![Sıfır atık mutfakta başlar için geri sayım gelenekselleşen yarışma yeniden düzenlenecek](/2023/11/sifir-atik-mutfakta-baslar-icin-geri-sayim-geleneksellesen-yarisma-yeniden-duzenlenecek_8.jpg)
Atıklar teslim edilirkengörüntüler kayıt altına alınacaktır.
![Sıfır atık mutfakta başlar için geri sayım gelenekselleşen yarışma yeniden düzenlenecek](/2023/11/sifir-atik-mutfakta-baslar-icin-geri-sayim-geleneksellesen-yarisma-yeniden-duzenlenecek_9.jpg)
ÖDÜL TÖRENİ17 OCAK 2024’TE
![Sıfır atık mutfakta başlar için geri sayım gelenekselleşen yarışma yeniden düzenlenecek](/2023/11/sifir-atik-mutfakta-baslar-icin-geri-sayim-geleneksellesen-yarisma-yeniden-duzenlenecek_10.jpg)
Başvuruların 15 Kasım günü başlayacağı yarışma30 Aralık günü sona erecek. 22 adet küçük ev aleti ile 200 adet temizlikmalzeme setinin ödül olarak dağıtılacağı yarışmanın ödül töreni 17 Ocak 2024tarihinde yapılacak.
![Sıfır atık mutfakta başlar için geri sayım gelenekselleşen yarışma yeniden düzenlenecek](/2023/11/sifir-atik-mutfakta-baslar-icin-geri-sayim-geleneksellesen-yarisma-yeniden-duzenlenecek_11.jpg)