Alanya Uluslararası Taş HeykelSempozyumu ile kentin estetik zenginliği artarken, sanatseverlere de görsel birşölen sunuyor. Alanya’nın yöresel taşı diabaz ile emprodorlight mermerlerininkullanıldığı sempozyuma katılan birbirinden yetenekli heykeltıraşların elindençıkan eserlerin her biri farklı hikayeleri anlatıyor. Dünyanın dört biryanından gelen sanatçıları ağırlayan sempozyum, yeni cazibe merkezlerininoluşturulması anlamında büyük önem arz ediyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılına adanan ve spor temasıyla geçtiğimiz yıl düzenlenen sempozyumda ortayaçıkan 9 eser, Oba Çayı ve Tosmur Kavşağı arasında yeni düzenlenen sahilbandında vatandaşların beğenisine sunuldu. Sergilenen heykelleri meraklainceleyen turistler ve vatandaşlar, fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyor.
Taş heykel sempozyumunda yapılan eserler sahil bandına konuldu
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu’nda yapılan 9 eser, Oba Çayı ve Tosmur Kavşağı arasındaki sahil bandına konuldu.
![Taş heykel sempozyumunda yapılan eserler sahil bandına konuldu](/2024/05/tas-heykel-sempozyumunda-yapilan-eserler-sahil-bandina-konuldu-manset.jpg)
Gündem
Antalya Gazetesi
13 Mayıs 2024 Pazartesi