Gitar konseri büyüledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Çocuk ve Gençlik Orkestrası, Yıldız Kenter Sahnesi’nde gitar konseri verdi.

 

Antalya’da, gençlerin sanata yönlendirilmesi adına birçok çalışma yapan ve bu yönde gençleri destekleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Çocuk ve Gençlik Gitar Orkestraları, Antalya Şehir Tiyatroları Yıldız Kenter Sahnesi’nde “Gitar Orkestrası Konseri” verdi.

MÜZİK ZİYAFETİ SUNDULAR

Verdiği konserlerle Antalyalıların sevgisini kazanan ve konserlerinde kendine ait bir dinleyici kitlesi oluşturan, gençlerden kurulu olan Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Çocuk ve Gençlik Orkestrası, Çocuk Orkestrası ve Gençlik Orkestrası olarak 2 farklı bölümde sahne aldı. Genç müzisyenler, dinleyicilere hoş bir müzik ziyafeti sundu.

GENÇLER ALKIŞ YAĞMURUNA TUTULDU

Konsere katılım sağlayan Antalyalılar, genç müzisyenlerin çaldığı her eserden sonra, başarılı müzisyenleri alkış yağmuruna tuttu. Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Çocuk ve Gençlik Orkestrası, çaldığı eserlerde Latin ezgilerine ağırlık verdi. İspanya’dan Arjantin’e, İtalya’dan Kolombiya’ya birçok farklı Latin müziklerinin çalındığı sahnede, yer yer hareketli ritimler çalınırken, yer yer de daha yavaş ve duygusal müzikler çalındı. Konserin sona ermesinin ardından, orkestra, dinleyiciler tarafından uzun süre alkışlandı.