Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, gençlerin hayatın her alanında aktif olarak yer alabilmesi, kendi projelerini gerçekleştirebilmeleri ve kişisel gelişimlerine destek olabilmek amacıyla başlattığı online Gençlik Atölyeleri devam ediyor. Gençler tarafından yoğun ilgi gören atölyelerden üçüncüsü olan ‘Oyun ve Yaratıcı Sektörler Atölyesi’, Öğrenme Tasarımları Kurucusu Tuğba Çanşalı tarafından gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından koronavirüs önlemleri kapsamında online olarak ‘zoom’ programı üzerinden gerçekleştirilen ‘Oyun ve Yaratıcı Sektörler Atölyesi’nde, oyunun yaşamımızdaki ve eğitimdeki yeri ile yaratıcı sektörlere değinilirken; bazı yaratıcılık teknikleri de uygulamalı olarak denenerek, küçük oyunlar oynandı. Yaratıcılık ve oyun ile ilgili kaynakların da paylaşıldığı atölyenin sonunda büyük keyif aldıklarını belirten katılımcılar Tuğba Çanşalı’ya teşekkürlerini iletti.

PROJE FİKİR ATÖLYESİ TAMAMLANDI

Büyükşehi̇r’i̇n ‘Gençli̇k Atölyeleri̇’ Sürüyor
Büyükşehi̇r’i̇n ‘Gençli̇k Atölyeleri̇’ Sürüyor

Gençlik Atölyeleri kapsamında; gençlerin kendi projelerini hayata geçirebilmeleri, Antalya ve pandemi sürecinde ihtiyaç duyulan alanlarla ilgili proje üretebilmeleri adına planlanan “Proje Fikir Atölyesi” de 26 Ağustos ve 29 Ağustos tarihlerinde gençlerin katılımı ile gerçekleştirildi. Atölyede; ‘Fikir ve proje nedir? Projeler nasıl hayata geçirilir ve bu süreçte hangi konulara dikkat edilmeli?’ gibi konular katılımcılarla paylaşıldı. Atölyelerde ayrıca Antalya’da karşılaşılan sorunlar üzerinden bu sorunların çözümü için nasıl projeler yapılabileceği de konuşuldu ve katılımcı gençler hayata geçirilebilecek projeler konusunda fikirlerini belirtti. Bu fikirler üzerinden belirlenen projeler için hibe programlarına başvurulması amacıyla daha sonra gençlere destek de verilecek.

SIRADAKİ ATÖLYE: ‘E-SPOR DENEYİMLERİ’

Gençlik Atölyelerinin dördüncüsü olan e-Spor Deneyimleri Atölyesi 2 Eylül Çarşamba günü saat 20.00’de gerçekleştirilecek. Atölyede, e-spor oyuncusu olan Lise Öğrencisi Azra Döngel ve Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer tarafından Azra’nın e-spor oyuncusu olma süreciyle ilgili deneyimleri paylaşılacak. e-spor nedir, dijital oyunlara ailelerin bakışı, e-spor bir kariyer alanı mıdır? gibi konuların ele alınacağı atölye online olarak zoom programı üzerinden gerçekleşecek. Programa abbsporhizmetleri.com internet adresinden online olarak başvurmak mümkün.

BAŞKAN BÖCEK’İN SEÇİM VAADİ

Başkan Muhittin Böcek’in “E-sporda Gelecek Var” diyerek seçim vaatleri arasında da yer alan e-spor projeleri için bir başlangıç olan bu atölyede, özellikle ailelerin bilgilendirilmesi amaçlanıyor. e-sporla ilgili yakın zamanda turnuvalar düzenlenmesi planlanıyor.