Antalya Büyükşehir Belediyesi, meteorolojinin kuvvetli yağış uyarısı üzerine tüm birimleri ile teyakkuza geçti. Vatandaşın mağdur olmaması için hazırlıklarını yapan Büyükşehir Belediyesi, nöbetçi ekipler oluşturarak olumsuzluklara karşı önlemlerini aldı.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü’nün, Antalya’da 12 Aralık Cumartesi günü öğle saatlerinde başlayıp 13 Aralık Pazar gecesine kadar sürmesi beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunması üzerine Büyükşehir Belediyesi tüm birimleri ile teyakkuza geçti. Kriz masası oluşturan Antalya Büyükşehir Belediyesi, itfaiye ekipleri başta olmak üzere, ASAT, Fen İşleri, Ulaşım, Zabıta, Park Bahçeler, Temizlik İşleri, Sosyal Hizmetler gibi önemli birimlerde ekipler oluşturarak, iş makineleri, kamyon, arozöz, sepetli araçlarla olası olumsuzluklara karşı önlemlerini aldı.

EKİPLER TEYAKKUZ HALİNDE

Büyükşehi̇r Sağanak Yağmur  Uyarisina Karşi Önlemleri̇ni̇ Aldi
Büyükşehi̇r Sağanak Yağmur Uyarisina Karşi Önlemleri̇ni̇ Aldi

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, fırtınada oluşabilecek su baskını, sel, yıldırım düşmesi olumsuzluklara karşı gerekli teçhizat ve personelle önlemlerini aldı. ASAT’ta olası kanalizasyon ve su baskını ihbarlarına karşı kanal açma araçları, iş makineleri ile acil müdahale ekipleri oluşturdu. Park Bahçeler Daire Başkanlığı da kuvvetli rüzgar ile ağaç devrilmesi, mazgal tıkanması gibi olumsuzluklara müdahale etmek için karşı sepetli araç, kamyon ve iş makineleriyle donanan ekipleri ile hazır bekliyor. Vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’nin 249 50 00 nolu telefonlarını acil durumlarda arayabilecek.