Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kent merkezinin en büyük mezarlıklarından Uncalı Kent Mezarlığı’nda defin ve ibadet hizmetlerinin daha modern ve kaliteli verilebilmesi için başlatılan inşa çalışmaları hızla devam ediyor.

 

Açık ve kapalı ibadethaneler, gasilhane, morg, abdesthaneler, idari bina ve otoparkı kapsayan Konyaaltı İlçesi Molla Yusuf Mahallesi’ndeki Uncalı Kent Mezarlığı projesinde kaba inşaatın %75’i tamamlandı.

Kaba İnşaat Tamamlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, “Bu çalışmayı yapmak boynumuzun borcuydu” diyerek ifade ettiği projeyle cenaze hizmetleri daha modern tesislerde verilirken, kapasitelerinde artış sağlanacak. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yatırımlar Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen projede kaba inşaatın %75’i tamamlandı. İnşaat faaliyetlerinin tüm hızıyla devam ettiği projede yapıların demir kalıp ve beton imalatları devam ediyor.

Kaliteli Ve Modern Tesis

25 milyon TL maliyetli Uncalı Kent Mezarlığı Projesi kapsamında 5000 m2'lik alanda gasilhane sayısı 2’den 6’ya, morg sayısı 12’den 36’ya yükseltilirken 85 m2 camii, 245 m2 cami, yarı açık ibadet alanı, kadın ve erkek abdesthane, idari ve hizmet binaları, atölyeler, dinlenme alanları yapılacak. Vatandaşlar cenaze ve definle ilgili tüm işlemlerini daha modern koşullarda kolayca yapabilecek.